Ana Sayfa
Rektörden

Rektörden

Sevgili Öğrenciler;

Sakarya Üniversitesi kuruluşundan bu yana dünya standartlarında eğitim veren bir üniversite konumuna gelmiş bulunmaktadır. Sakarya üniversitesi olarak temel hedefimiz öğrencilerin kendi kendine öğrenebilme, teknolojiyi kullanabilme, sosyalleşme ve grup içerisinde çalışma yapabilme, sorgulama ve eleştirel düşünme yeteneği gibi farklı yetenekleri kazandıkları ve geliştirdikleri bir üniversite olmaktır.

Sakarya Üniversitesi bünyesinde 6 Enstitü, 13 Fakülte, 1 Yüksekokul, Devlet Konservatuarı ve 2 Meslek Yüksekokulu ile ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyinde eğitim yapılmaktadır. Rektörlüğe Bağlı 3 Bölüm Başkanlığı 37 Araştırma ve Uygulama Merkezi de kendi alanlarında önemli faaliyetlerde bulunmaktadırlar. Ayrıca Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Merkezi bünyesinde Yüksek Lisans Programları, Karma Eğitim Lisans Programları, Önlisans Programları ve Sertifika Programları ile gelişimini sürdürmeye devam etmektedir.  Geliştirmiş olduğumuz Sakarya Üniversitesi Bilgi Sistemi (SABİS) ile öğrenci merkezli, öğrenim çıktılarına dayalı eğitim öğretim hizmeti verilmektedir.

Tecrübeli akademik kadrosu ile kazandığı ve kazanacağı bilgi ve kültürü; topluma değer katan yenilikçi uygulamaları olan ve bu uygulamaları kurum kültürü haline getirmiş, ülke içinde ve dünyada yer edinmiş bir üniversite olmaya devam edeceğiz.

Sevgilerim ve başarı dileklerimle.

Prof. Dr. Fatih Savaşan
Rektör